Jak wybrać najbezpieczniejsze drzwi

Zarówno dom jednorodzinny, jak i mieszkanie w bloku musi zapewnić nam niezbędne poczucie bezpieczeństwa. Najważniejszym elementem mogącym to zagwarantować są oczywiście solidne drzwi wejściowe zewnętrzne, które ochronią naszą rodzinę przed wszystkimi zagrożeniami, a zwłaszcza przed wizytą nieproszonych gości i próbą włamania. Statystyki policyjne są w tej kwestii bezlitosne i jasno mówią, że większość przestępców dostaje się do wnętrza właśnie przez drzwi. Niestety najczęściej lekceważymy ten problem, nie wiedząc, że przed utratą co najmniej majątki, o zdrowiu i życiu nawet nie wspominając, mogą nas uchronić wysokiej jakości, atestowane drzwi zewnętrzne antywłamaniowe.

Bezpieczny dom tylko z drzwiami z odpornej stali.

W większości naszych domów, a zwłaszcza mieszkań, nadal mamy drzwi zewnętrzne drewniane lub jeszcze starsze modele, z cienkich płyt wiórowych. O ile drewno sprawdza się jako izolator ciepła, to w kwestii ochrony przed włamaniem nie stanowi praktycznie żadnej zapory. Łatwo je sforsować i to bez użycia specjalistycznych narzędzi, a kiedy nie są w nich zamontowane mocne zamki, to można je wyważyć wręcz ramieniem. Można na szczęście uniknąć takiej sytuacji, montując właśnie drzwi zewnętrzne metalowe, wyprodukowane przez renomowaną firmę, z użyciem wytrzymałej i odpornej na korozję stali. Tego typu skrzydła drzwiowe są zbudowane z arkuszy stalowych pokrytych warstwą cynku, mocowanych na ramie z tego samego materiału i przełożonych dodatkową warstwą izolacji, ocieplającej i wygłuszającej. Stalowe są często też ościeżnice, które montuje się w miejsce używanych dotychczas. Powierzchnia takich drzwi zewnętrznych jest wykańczana na wiele różnych sposobów, począwszy od prostego lakierowania, poprzez pokrycie wodoodpornym laminatem lub akrylem, aż po wykończenie materiałem przypominającym drewno. Dzięki temu dopasujemy je bez problemu do koloru elewacji, a od środka nie będą kontrastowały z kolorystyką ścian czy znajdujących się w mieszkaniu drzwi wewnętrznych.

Aluminium, lżejsze, ale równie wytrzymałe.

Stal doskonale nadaje się na drzwi, jednak trzeba się liczyć z tym, że będą one miały spory ciężar, co może sprawiać problemy z otwieraniem, szczególnie dzieciom. Dlatego coraz częściej decydujemy się na drzwi zewnętrzne aluminiowe, lekkie, ale niemal tak samo odporne, jak ich stalowe odpowiedniki. Aluminium cieszy się stale rosnącą popularnością, szczególnie ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie, a z tego praktycznego metalu produkuje się także nowoczesne drzwi wewnętrzne. Wymiary ich można dobrać indywidualnie do konkretnych potrzeb przyszłego użytkownika, oczywiście w sprzedaży są też modele o standardowej wysokości i szerokości pasującej do większości otworów drzwiowych. Dostępne są zarówno drzwi dwuskrzydłowe wewnętrzne oraz zewnętrzne, jak i jednoskrzydłowe, w wielu kolorach i naturalnej barwie metalu. Zapewniają też wysoki poziom bezpieczeństwa, w procesie produkcji używa się blachy o grubości co najmniej 2 mm, cała konstrukcja jest wzmacniana i montuje się w niej wytrzymałe zamki patentowe.

Dodaj komentarz