Jak dobrać gustowne meble do salonu

Wygodne, przytulne i komfortowo urządzone mieszkanie, to marzenie każdej pani domu, powód do dumy, wzbudzający podziw rodziny i znajomych. O stylu i indywidualnym charakterze pomieszczeń świadczą przede wszystkim starannie dobrane elementy wyposażenia, wśród których prym z pewnością wiodą eleganckie meble do salonu.

Niezależnie od preferowanego stylu, nowoczesnego, minimalistycznego czy bardziej klasycznego, gospodarze chcą, aby ich goście czuli się miło i swobodnie. Sprzyjają temu gustownie dobrane kanapy, fotele i krzesła z miękkimi poduszkami wręcz zapraszającymi do wypoczynku po ciężkim dniu pracy. Ich wybór musi być starannie przemyślany, a od nich bezpośrednio będzie zależał wygląd całego pomieszczenia. Meble powinny komponować się z innymi elementami wyposażenia, kolorem ścian, zasłon, dywanem, a nawet rodzajem drewna z jakiego wykonane są podłogi. Zdecydowanie należy unikać w salonie pomieszania stylów, nie łącząc tradycyjnych np. dębowych mebli z ich współczesnymi odpowiednikami ze stali, aluminium czy szkła.

W naszych wnętrzach mimo zmieniających się trendów mody, nadal dominuje to pierwsze rozwiązanie. Nic przecież nie zastąpi ciepła naturalnego drewna łączonego z wysokiej jakości tapicerką, wykonaną z najlepszych gatunkowo materiałów. Takie meble mają jeszcze jedną, niepodważalną zaletę, solidność i trwałość, która pozwoli im przetrwać długie lata eksploatacji bez jakichkolwiek uszkodzeń i śladów zużycia.

Dodaj komentarz